14 Mar 2019

BİLETALL SEKTÖRDE İLKLERİ SUNMAYA HAZIRLANIYOR

Bildiğiniz gibi millet olarak biraz şüpheciyiz. Türk tüketiciler Biletall ve benzeri ucuz bilet alma imkanı sağlayan platformlara ne kadar alıştı? Geçmiş döneme göre kıyaslama yaptığınızda gelişimi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye’de bu gelişimi olumlu değerlendiriyorum. Gıdadan giyime kadar hemen tüm sektörlerde alışveriş için online kanallar kullanılıyor ve bu sayı da her geçen yıl artıyor. E-ticarete güven oluştukça seyahat biletlerinin internetten satılma oranları da yükseliyor. Sektörün büyüme hızı her geçen yıl daha da artıyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde seyahat harcamalarının yüzde 40’ının online platformlardan yapılacağına inanıyoruz. Aynı zamanda ülkemizde insanların seyahat etme sıklığı da arttığından pazarın da büyüyeceğini ön görüyoruz. Biletall olarak 10 yılı aşkın süredir online otobüs bileti ve uçak bileti satışı yapıyoruz. Bunun yanında otobüs, uçak bileti satışı gerçekleştiren yüzlerce web sitesi de Biletall altyapısını kullanıyor. Ülkemizde yenilikleri takip eden ve online mecraları kullanan geniş bir kitle var. Bu kitle, hem zaman tasarrufu, hem fiyat avantajı hem de kolay satın alabilme avantajlarından dolayı neredeyse tüm alışverişlerini internetten yapıyor. Haliyle biletlerini de online olarak satın alıyor. Biletall olarak yaptığımız kampanyalar da, kullanıcıların seyahat alışverişlerini online yapmalarını sağlayan etkenlerden. BKM’nin (Bankalar Arası Kart Merkezi) verilerine baktığınızda da online kredi kartı harcamaların içerisinde seyahatin ilk 5’te olduğunu görebilirsiniz. Seyahat harcamaları içerisinde e-ticaretin payının ise yüzde 20’lerde olduğunu tahmin ediyoruz.

7,5 MİLYON İŞLEM GERÇEKLEŞTİRDİK

Bir önceki yıl ile kıyaslandığında sizin üzerinizden satın alınan bilet oranlarına bakıldığında ne tür bir gelişme oldu? Sayısal verilerle destekleyerek Biletall’ın 2018 yılını kısaca değerlendirir misiniz?

2017 yılında 5 milyonu aşkın işlem gerçekleştiren biletall.com, 2018 yılında ise 7,5 milyon işlem gerçekleştirmeyi başardı. Aldığımız ödüllerle de bu başarımızı taçlandırdık. 2019’un ilk günlerinde Uzak Rota Seyahat Teknoloji Ödüllerinde “Yılın Seyahat Uygulaması” kategorisinde 1’incilik, iki kategoride de 2’ncilik ödülü aldık. Ayrıca, SunExpress Orta Anadolu Web Satış Birincisi ve Egypt Air 2017-2018 yılları için “Türkiye En Fazla Satış Yapan ilk 10 Acente” ve Deloitte Technology Fast 50’de Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olarak ödül aldık. Ciromuzu ise 2017 yılına oranla yüzde 40 artırdık.

Biletall olarak tüm ulaşım modları düşünüldüğünde hali hazırda kaç firmaya ait bileti tek potada buluşturuyorsunuz?

Yurt içi ve yurt dışına seyahat etmek isteyenlere 500 havayolu, 200 otobüs firması, tren ve feribot biletlerini tek potada buluşturarak en uygun bilet alternatiflerini sunuyoruz.

 

DEVAMINI DERGİMİZİN MART SAYISINDAN OKUYABİLİRSİNİZ...

14 Mar 2019
Benzer Haberler
E-TİCARETTE BİR BAŞARI HİKAYESİ: BİLETALL
Kategori: Ekonomi-Ticaret
BİLETALL SEKTÖRDE İLKLERİ SUNMAYA HAZIRLANIYOR
Kategori: İş Dünyası
E-TİCARETTE BİR BAŞARI HİKAYESİ: BİLETALL
Kategori: Ekonomi-Ticaret
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?