10 Haz 2019

TAILWIND’İN YENİ HEDEFİNDE UMRE VAR

Büyük ölçekli havayolu firmalarının charter pazarına yönelmesiyle havayolu şirketleri arasındaki rekabet de kızışıyor. Tailwind havayolları da bu şirketlerden biri. Tarifeli havayollarının yer yer bazı hatlarda tur şirketleri ile anlaşarak charter uçuşlar yapmasını değerlendiren Tailwnd Genel Müdürü Mehmet Bostan, “Charter taşımacılığın tek zorluğu dönemselliğe sıkışmış olması. Bundan kurtuluşun ise topyekun strateji değişimi ile mümkün olacağını düşünüyoruz” diyor.

İlk olarak Tailwind Havayolları ile ilgili kısaca bilgi verir misiniz?

Türk ve İngiliz ortaklığıyla 2006 yılında kurulan şirketimiz ilk uçuşunu Mayıs 2009’da gerçekleştirdi. Kuruluşundan bu yana Tailwind Havayolları, sivil havacılık sektöründe kalıcı ve etkin bir yere ulaşarak çağımıza uygun, kaliteli bir havayolu olmayı hedefledi. Bu amacı gerçekleştirecek sağlam altyapıyı oluşturmak için havacılığın en deneyimli ve en bilgili isimleri ile çalışıyoruz. Yolcularımıza güvenilen ve saygı duyulan bir havayolu şirketi olarak hem ekonomik hem de kaliteli hizmet sunuyoruz. Bununla birlikte Türk Sivil Havacılık sektörüne yeni bir soluk getirmenin de haklı gururunu yaşıyoruz. Tailwind Havayolları, 2010 yılından bu yana IATA (Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği) Operasyonel Emniyet Denetim Programı (IOSA) tescilli bir havayolu olma ayrıcalığına sahip olmanın yanı sıra 2011 yılından bu yana da ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi (QMS) tescilli bir havayoluyuz. Tailwind, yerli ve yabancı tüm seyahat acenteleri ve tur operatörlerinin sezonluk veya belli bir dönemi kapsayan uçuşlarında uçak ihtiyaçlarını karşılıyor. Ayrıca kurum ve spor kulüplerinin ihtiyaç duydukları münferit uçak kiralamalarında yardımcı oluyor ve uçak ihtiyacı olan yerli ve yabancı havayollarına uçaklarımızın bakım sorumluluğu ve uçak sigortası tarafımıza ait olmak üzere uçuş ekibi ile birlikte kiralıyoruz.

Türkiye pazarının Tailwind Havayolları için önemi nedir? Firmanın Türkiye’deki konumunu nasıl görüyorsunuz?

Uluslararası havacılık kurallarına göre havayolları, öncelikli olarak tescil edildikleri ülkenin topraklarında, topraklarına ve/veya topraklarından operasyon yapmak üzere kurulur. Tailwind Türkiye’de tescil edilmiş bir havayolu olduğu için ülkemiz pazarı bizim için çok büyük öneme sahip. Tailwind ölçek olarak ülkemizdeki yolcu taşımacılığı yapan en küçük havayolu ancak esnek yönetim tarzı ve güçlü mali yapısı ile daha üst sıralarda konumlanıyor.

Haberin devamına dergimizin Haziran sayısından ulaşabilirsiniz…

10 Haz 2019
Benzer Haberler
2018, HAVAYOLLARI İÇİN “ALTIN YIL” OLACAK
Kategori: Havayolu
TAILWIND’İN YENİ HEDEFİNDE UMRE VAR
Kategori: İş Dünyası
2018, HAVAYOLLARI İÇİN “ALTIN YIL” OLACAK
Kategori: Havayolu
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?